VZKVÉTÁNÍ, HLEDÁNÍ SMYSLU A PROVÁZENÍ 

09.02.2017

Včera jsem měl to štěstí potkat na ulici bývalého spolužáka ze základní školy. Dlouho jsme se neviděli, a tak po krátkém rozhovoru přišel dotaz ohledně profese a zaměstnání.

Po odpovědi "jsem psycholog a terapeut" nastala chvíle ticha a přemýšlení spolužáka o vhodné reakci. Pak s úsměvem řekl: "až budu mít problémy, budeš první, komu se ozvu."

Bývalý spolužák, nazvěme ho třeba Petrem, si neuvědomil, že k psychologovi už dnes chodí nejen lidé s osobními nebo zdravotními problémy. Máme širší a pestřejší záběr....

Mé dveře jsou otevřené všem lidem, kteří se cítí být zcela zdraví a bez vážných obtíží. Lidem, kteří jen hledají odpovědi na aktuální životní otázky. Všem těm, kteří se chtěji rozvíjet a posunout do šťastnější profesní, finanční, lidské nebo vztahové oblasti.

Ty doby, kdy se psychologa "odvážil" navštívit pouze člověk, který byl "na hlavu", jsou naštěstí dávno pryč. Lidé vzkvétají a kladou si životně důležité otázky. A přirozeně na ně hledají odpovědi..... s doprovodem rad a pomoci ze strany naslouchajícího psychologa.

Děkuju Ti za podnět, Petře. Nebýt Tebe, tento příspěvek by zřejmě nevznikl. Zároveň děkuji všem lidem, kteří hledají odbornou pomoc a provázejícího odborníka na cestě jejich životem:

ať už je plná zdravotních komplikací,

osobních problémů,

anebo (nyní se vracím k Petrovi) chtějí rozvíjet svůj potenciál, žít si o něco lépe než doposud a nalézt svoji vnitřní spokojenost a štěstí.


Našli jste již své štěstí?

Dr. Krpoun