STŘETNUTÍ S PSYCHOLOGEM

15.05.2017

Když se řekne PSYCHOLOG, většinou ustrneme. Někdy ze strachu, jindy z respektu. V každém případě jsou rozdílné reakce lidí na tuto profesi zřejmé: střetnutí s psychologem zvýší jejich sebekontrolu a pocit, že jsou jakoby nazí a můžou být prozrazeni.

......................................................................................................................................................................

Americký psycholog Paul Ekman je jedním ze stěžejních odborníků, který prosazuje myšlenku, že z konfigurace aktivity svalů v obličeji lze usuzovat na to, co právě prožíváte, co si právě myslíte, a jak budete za pár vteřin jednat nebo co budete říkat.

Taková schopnost se dá obrovsky využít. Jak pozitivně, tak negativně. A psycholog je ten, který nemá na výběr. MUSÍ ji využít vždy pouze v tom kladném smyslu: odhadnout lidskou povahu a duši a změnit ji do formy, která člověku může změnit život.

Terapie, poradenství, diagnostika... pohlazení po duši. Zkrátka TOUHA POMOCI LIDSKÉMU OSUDU je jako obrovský vůz, který táhne veškeré psychologické snažení.

Nebojte se psychologa. Právě naopak...

Může Vás opatrovat lépe, než Vy opatrujete sami sebe.

Věšinou to bývá tak.


Na shledanou

Dr. Krpoun